NASTAVA NA DALJINU - INFORMACIJE I OBAVIJESTI

DRAGI UČENICI, RODITELJI

Shodno novonastaloj situaciji vezano uz COVID-19, nastava na daljinu odvija se već drugi tjedan. Svjesni smo da je situacija teška i stresna te da nismo naviknuti na ovakav način rada. Naše Ministarstvo je uložilo napor i trud kako djeca ne bi bila uskraćena za pravo na obrazovanje te kako bi ovu nastavnu godinu priveli kraju.

Većina naših učenika (za pohvalu) vrlo je ozbiljno shvatila i prihvatila ovakav način rada u virtualnim učionicama. No, postoji manji broj učenika (prema našem praćenju) koji je prekid odvijanja nastave u školi shvatio kao „odmor“ učenika.

Sukladno preporuci Ministarstva obrazovanja i znanosti za učenike predmetne nastave objavljujemo novi raspored sati, odnosno virtualnog zvona, u virtualnim učionicama. Raspored ostaje školski, kao i do sada, ali sa kraćim trajanjem.

Učenici u razrednoj nastavi ostaju po ustaljenom rasporedu i dogovoru, tj. praćenje HRT3 programa i dogovor s razrednim učiteljicama, odnosno predmetnim za engleski jezik, talijanski i vjeronauk.

Raspored sati u virtualnim učionicama za učenike predmetne nastave (od 31.ožujka 2020. do daljnjega):

1.sat      9,00 - 9,25

2.sat      9,30 - 9,55

3.sat      10,00 - 10,25

4.sat      10,30 - 10,55

5.sat      11,00 - 11,25

6.sat      11,30 - 11,55

7.sat      12,00 - 12,25

UČENICI SU DUŽNI

• svakog jutra pojaviti se u virtualnim učionicama – PREMA RASPOREDU
  • evidentirati svoje sudjelovanje potvrdom na objavu učitelja sa sadržajem dotičnog predmeta

VAŽNO JE DA BUDEŠ DOBRO INFORMIRAN I DA ZNAŠ KOJE SU TVOJE OBVEZE ZA SVAKI PREDMET učenici koji ne evidentiraju svoje sudjelovanje BITI ĆE IM EVIDENTIRAN IZOSTANAK

• učenici po napucima učitelja izvršavaju svoje obveze (obrađuju gradivo, rješavaju postavljene zadatke, vode bilješke, ispunjavaju radne bilježnice…i sve ostalo što od njih zahtijevaju predmetni učitelji)

DRAGI UČENICI – NALAZITE SE U SITUACIJI DA SAMI MORATE BRINUTI O SVOM UČENJU I PRI TOME NE ZABORAVITE DA SU TVOJI UČITELJI UVIJEK UZ TEBE

• učiteljima se uvijek možete obratiti za pomoć tražeći dodatna pojašnjenja, postavljati pitanja bilo kroz virtualnu učionicu ili putem privatnih poruka u dogovoreno vrijeme – ONI SU TVOJA PODRŠKA
  • zadatke rješavajte u dogovoru s učiteljima

NAPRAVI TJEDNI PLAN, ODREDI VRIJEME KAD ĆEŠ IZVRŠAVATI ZADATKE, PRIDRŽAVAJ SE ROKOVA

POŠTOVANI RODITELJI

Molimo sve roditelje/skrbnike da naputke o odvijanju nastave na daljinu prihvate kao dio obveze pomoći svojoj djeci i učiteljima u cilju dobrobiti svih.
Roditelji su dužni voditi brigu o izvršavanju obveza djeteta u virtualnim učionicama, kao i o primjerenom komuniciranju.
Roditelji će biti obavještavani o učenikovim aktivnostima nastave na daljinu od strane razrednika.

SVE DALJNJE UPUTE VEZANE ZA NASTAVU NA DALJINU BITI ĆE NA WEB STRANICAMA ŠKOLE

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 30. 3. 2020.

NASTAVA NA DALJINU - INFORMACIJE I OBAVIJESTI

DRAGI UČENICI, RODITELJI

1.sat      9,00 - 9,25

2.sat      9,30 - 9,55

3.sat      10,00 - 10,25

4.sat      10,30 - 10,55

5.sat      11,00 - 11,25

6.sat      11,30 - 11,55

7.sat      12,00 - 12,25

UČENICI SU DUŽNI

• svakog jutra pojaviti se u virtualnim učionicama – PREMA RASPOREDU

• zadatke rješavajte u dogovoru s učiteljima

POŠTOVANI RODITELJI

SVE DALJNJE UPUTE VEZANE ZA NASTAVU NA DALJINU BITI ĆE NA WEB STRANICAMA ŠKOLE

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 30. 3. 2020.