SVI SVETI (1.11.) - DUŠNI DAN (2.11.)

Prvoga dana mjeseca studenoga svake godine slavimo blagdan Svih svetih. Tog dana slavimo one svece i svetice koje je Crkva proglasila svetima, kao i one koji nisu proglašeni svetima, ali su svojim životom, primjerom, dobrim djelima i srcem za druge zaslužili svetost. Dušni dan slavimo svake godine 2. studenoga, kada se sjećamo svih svojih dragih pokojnika. Pohodi grobovima i grobljima u tom pogledu redoviti su znak pažnje i vjere. Tuga je prevelika izgubiti nekoga koga neizmjerno volimo i teško je shvatiti zašto je život toliko krhak, toliko kratak i neizvjestan. Ipak, trebamo biti zahvalni što je taj čovjek bio među nama, što je ušao u naš život i zauvijek ostao u našim srcima.
   Ove smo godine uoči dana Svih svetih i Dušnog dana izradili pano koji smo posvetili svecima koji posebno mjesto imaju u našoj rogozničkoj župnoj crkvi: Sv. Ante, Sv. Blaž, sv. Nikola i Sv. Ivan Trogirski , te im uputili kratke molitve zahvale i molbe za naše mjesto, obitelji, školu i prijatelje.
   Na poseban način, uz molitvu za pokojne, prisjetili smo se svih naših milih i dragih koji više nisu s nama, te smo njihovim imenima ispunili naš pano, želeći da znaju da mislimo na njih iako ih više ne možemo zagrliti, dotaknuti…Upalite svijeće na njihovim posljednjim zemaljskim počivalištima, svjetlost te svijeće osvjetljava im put, daje toplinu i simbolizira Krista, u čijem naručju, vjerujemo i nadamo se, počivaju.
                                                                                        vjeroučiteljica Petra Bralić

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 28. 10. 2020.

SVI SVETI (1.11.) - DUŠNI DAN (2.11.)

vjeroučiteljica Petra Bralić

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 28. 10. 2020.