SVEČANA AKADEMIJA POVODOM 170. GODIŠNJICE ŠKOLSTVA U ROGOZNIČKOM KRAJU

Na svečanoj akademiji koja bila u petak, 20.5.s početkom u 19.00 sati u Domu kulture bilo je nazočno mnogo mještana. ........KKKKDFGSDFDF

Svih je zainteresirao ovaj događaj koji smo upriličili uz 170. godišnjicu školstva rogozničkog kraja i za tu prigodu izdali Bilten u kojem se nalaze svi važniji događaji iz povijesti Rogoznice i povijesti školstva: nagrađeni učitelji, učenici i vanjski suradnici. Također su proglašeni pobjednici 1. likovno-literarnog natječaj "Povist mista moga" kojega su osmislile Paola Glavurtić i ravnateljica povodom ove velike obljetnice.

Nagrađeni su bili u više kategorija:

- u kategoriji više od 20 godina staža: Blaga Miliša, Ivo Žepina, Josip Ercegović, Nada Balov, Slavica Radić, Diana Goleš, Anka Ercegović.
- u kategoriji postignuća u radu s učenicima:
Maja Ercegović, Josip Ercegović, Nada Balov, Domagoj Smolić, Paola Glavurtić, Maja Janković.

- u kategoriji zaslužnih za promidžbu škole:
  Željka Lušić, Elvira Vukorepa, Josipa Bumber, Diana Goleš i Ivica Perić.

- u kategoriji zaslužnih roditelja nagrađeni su:
  Tanja Božan i Slavica Jukić

- u kategoriji tehničke podrške:
  nagrađen je naš vrijedni domar Oliver Radić

- u kategoriji najuspješnijih učenika nagrađene su sljedeće učenice:
  Antonija Ercegović 8. razred
  Barbara Paleka 2. razred

Rezultati 1. likovno - literarnog natječaja "Povist mista moga" su:
u kategoriji likovnih radova nagrađeni su:
1. Antonija Ercegović 8. razred OŠ Rogoznica, mentor Paola Glavurtić
2. Patricija Plenča 8. razred, OŠ Vrpolje, mentor Paola Glavurtić
3. Vanna Huljev 4. razred OŠ Primošten, mentor Loredana Huljev

U kategoriji literarnih radova nagrađeni su sljedeći učenici:
1. Šime Goleš 6. razred OŠ Rogoznica, mentor Blaga Miliša
2. Antonija Županović, 2. razred OŠ Rogoznica, mentor Maja Ercegović
3. Mihaela Perkov, 5. razred OŠ Primošten mentor Amalija Pancirov

Na natječaju koji je bio za našu šibensko-kninsku županiju prijavile su se 4 škole i to: OŠ Vrpolje, OŠ Primošten, OŠ Unešić. Bilo je 33 likovna i 14 literarnih radova.
Nadamo se iduće godine da će odaziv biti veći.

Antonija Ercegović je izvan konkurencije najbolja jer je sudjelovala na mnogo natjecanja, vrlo je aktivna  u mnogim aktivnostima škole od sviranja, zbora, pomogla je u izradi Biltena.

Svečanost su upotpunili svojim programom, a za što im posebno hvala klapa Kopara, mandolonisti "Koparići", te školska mala klapa koju čine učenici 2. razreda i vodi ih vanjska suradnica Josipa Bumber.

Klapa "Kopara"

Mandolinisti "Koparići"

Školska mala klapa

Zahvalnost posebno svima koji su pomogli u prikupljanju ove hvale vrijede izložbe: Nedjeljki Babić, Anti Bogavčiću, Marini Goleš, Jurici Goleš, Aniti Živković, Mariki Perić, Vlasti Bego, Ivici Županoviću, Filipu Rodiću, Vedrani Stočić, Josipi Bumber, Tonki Radić, Diani Goleš.

Ovo je samo početak, svi koji imaju stare fotografije mogu donijeti na skeniranje ili nam se mogu javiti u školu kako bismo sljedeći put imali još bogatiju izložbu i kako ne bismo zaboravili naše običaje.

Posebno treba zahvaliti sponzorima: Općini Rogoznica posebno načelnici Sandri Jakelić koja uvijek ima sluha za sve aktivnosti u školi, te Komunalnom poduzeću "Škovacin" i direktoru Marku Vidoviću. Također zahvaljujemo svima koji su pomogli u realizaciji ovog velikog projekta.

objavio: Mario Živković   datum: 25. 5. 2011.

SVEČANA AKADEMIJA POVODOM 170. GODIŠNJICE ŠKOLSTVA U ROGOZNIČKOM KRAJU

Nagrađeni su bili u više kategorija:

- u kategoriji postignuća u radu s učenicima:

- u kategoriji zaslužnih za promidžbu škole:
  Željka Lušić, Elvira Vukorepa, Josipa Bumber, Diana Goleš i Ivica Perić.

- u kategoriji zaslužnih roditelja nagrađeni su:
  Tanja Božan i Slavica Jukić

- u kategoriji tehničke podrške:
  nagrađen je naš vrijedni domar Oliver Radić

- u kategoriji najuspješnijih učenika nagrađene su sljedeće učenice:
  Antonija Ercegović 8. razred
  Barbara Paleka 2. razred

Rezultati 1. likovno - literarnog natječaja "Povist mista moga" su:
u kategoriji likovnih radova nagrađeni su:
1. Antonija Ercegović 8. razred OŠ Rogoznica, mentor Paola Glavurtić
2. Patricija Plenča 8. razred, OŠ Vrpolje, mentor Paola Glavurtić
3. Vanna Huljev 4. razred OŠ Primošten, mentor Loredana Huljev

U kategoriji literarnih radova nagrađeni su sljedeći učenici:
1. Šime Goleš 6. razred OŠ Rogoznica, mentor Blaga Miliša
2. Antonija Županović, 2. razred OŠ Rogoznica, mentor Maja Ercegović
3. Mihaela Perkov, 5. razred OŠ Primošten mentor Amalija Pancirov

Nadamo se iduće godine da će odaziv biti veći.

Klapa "Kopara"

Mandolinisti "Koparići"

Školska mala klapa

objavio: Mario Živković   datum: 25. 5. 2011.