AKCIJA MUPA-a " MIR I DOBRO"

15. prosinca 2020. službeno je započela akcija Ministarstva unutarnjih poslova pod nazivom „Mir i dobro“.  Akcija se provodi 27. godinu zaredom, s ciljem smanjenja broja ozljeda uslijed nestručnog, neopreznog i nezakonitog rukovanja pirotehničkim sredstvima u predblagdansko i blagdansko vrijeme, a trajat će do 10. siječnja 2021. godine.

Savjet odraslima načelnika Turkalja prenosimo u cijelosti:
Dragi odrasli,
posebice sada, u doba pandemije uzrokovane virusom COVID - 19, tijekom nadolazećih Blagdana, budite razboriti  i odgovorni.  Ne poklanjajte djeci, a ni drugima nešto od čega bi mogli nastradati.
Uvijek budite uzor djetetu, jer djeca petarde ne doživljavaju opasnima, pogotovo ako ih vi koristite.
Savjetujte djecu da ne diraju neaktivirana pirotehnička sredstva, ne rastavljaju ih i ne pomiču, a u slučaju da ih zapaze neka odmah zatraže vašu pomoć!
U slučaju da se ne možete suzdržati od uporabe pirotehničkih sredstava,  obvezno  proučite upute  o  načinu rukovanja pirotehničkim sredstvima, uz  striktno poštivanje sigurnosne udaljenosti.
Petarde nisu igračke. Mogu uzrokovati teške opekline i rastrgnuća.  Najčešće riječ je o teškim ozljedama šaka i prstiju, lica i očiju.
Želimo da Vam blagdani proteknu u zdravom i sigurnom okruženju!

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 21. 12. 2020.

AKCIJA MUPA-a " MIR I DOBRO"

Savjet odraslima načelnika Turkalja prenosimo u cijelosti:
Dragi odrasli,
Želimo da Vam blagdani proteknu u zdravom i sigurnom okruženju!

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 21. 12. 2020.