DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE - 14. listopada 2021.

Danas smo u našoj školi uz posebne epidemiološke mjere obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Čovjek ore zemlju, sije, žanje, skuplja, melje, mijesi, oblikuje i peče najfinije slastice, peciva i nezamjenjivi kruh naš svagdašnji, a Gospodin šalje potrebitu kišu i jarko sunce da trud čovjekovih ruku uspije. Kako je divno raspoređen zakon prirode! U toj radosti i veselju zavrnuli smo rukave i primili se posla jer smo ove godine ovom danu dodali natjecateljsku notu, pa je time ova naša mala smotra bila još veselija i bogatija. Svaki razred je pod vodstvom svog razrednika imao zadatak osmisliti prezentacijski stol za Dane kruha i zahvalnosti, a žiri naše škole, prof. D. Kraljević, E. Zagmaister i G. Ćukušić, popratiti svojim stručnim okom i odlučiti tko je imao najbolji stol. Birao se najbolji stol među nižim razredima i najbolji stol među višim razredima. Stolove su učenici prezentirali pred svojim razredima uz poštivanje mjera. Nakon dekoracija, cike, vike i veselja i šušura kojeg duže vremena nismo osjetili na našim hodnicima, stigao je naš župnik don Filip i prigodnom molitvom i blagoslovom zahvalio Gospodinu na milostima kojima nas dariva. Stručni žiri je obišao stolove i nakon kratko vijećanja donijete su slijedeće odluke: Učenici 4.A. razreda su odnijeli pobjedu među nižim razredima, a učenici 6. A. razreda pobijedili su među višim razredima. Sreći i veselju nije bilo kraja. Učenici su se poslužili hranom i blagovali s vlastitih stolova i uživali u trudu svojih malenih ručica.  S nadom da se pomalo vraćamo onom našem starom školskom ritmu i uz blagoslov Onoga koji vas dariva svime što nam je potrebno, pozivamo nas da pogledate našu fotogaleriju da vam barem malo dočaramo radost današnjeg dana.

Vjeroučiteljica Petra Bralić

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 14. 10. 2021.

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE - 14. listopada 2021.

Vjeroučiteljica Petra Bralić

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 14. 10. 2021.