I U MOM GRADU VUKOVAR SVIJETLI - 18. studenog 2021.

Spomen-čin I u mom gradu Vukovar svijetli prvi put je održan 18. studenog 1999. godine u Splitu. Tada je najduža splitska ulica blistala ukrašena desecima tisuća svijeća, koje su se palile s obje strane pločnika. Spomen-čin se od tada održava svake godine, na isti način. Odrasli i djeca 18. studenog pohode Vukovarsku ulicu te zapale svijeću u tišini. Već sljedeće godine spomen-čin je prihvaćen diljem Hrvatske te se redovito održava svake godine na Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.
Spomen-čin I u mom gradu Vukovar svijetli posebno preporučuje i sam grad Vukovar, koji ga je prepoznao kao dostojanstven u svom izričaju paljenja svijeća u tišini duž Vukovarskih ulica u Hrvatskoj te je uvršten u njihov Program obilježavanja sjećanja na žrtvu Vukovara.

Škola je mnogo više od mjesta stjecanja znanja. Ona nas uči vrijednostima i ispravnim odabirima pa smatramo vrijednim čuvanje ove 29-godišnje tradicije iskazivanja odanosti povijesnoj istini o Domovinskom ratu, čija je metafora Vukovar.

Stoga vas pozivamo da se i ove godine paljenjem svijeća sutra, 18. studenog u 18 sati, na rotoru (Kopača) uključite u spomen-čin I u mom gradu Vukovar svijetli.

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 17. 11. 2021.

I U MOM GRADU VUKOVAR SVIJETLI - 18. studenog 2021.

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 17. 11. 2021.