DANI HRVATSKOG JEZIKA , 11. - 17. ožujka 2022.

Kao spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju  hrvatskoga jezika koja je donesena davne 1967. god. u našoj se zemlji svake godine obilježavaju Dani hrvatskoga jezika u razdoblju od 11. do 17. ožujka.

Tim povodom u našoj školi održali smo kviz o poznavanju hrvatskog standardnog jezika.

U kvizu su sudjelovali samo učenici viših razreda. Oni su bili podijeljeni u tri skupine koje su bile sastavljene od predstavnika svih četiriju razreda. Pitanja su se odnosila na poznavanje gramatike i pravopisa te povijesti hrvatskoga jezika.

Učenici , željni znanja, pažljivo su i savjesno odgovarali na postavljena pitanja dok su ih ostali budno i pozorno pratili. Atmosfera je bila ugodna i napeta. Činilo se da svoje poznavanje jezika provjeravaju i svi prisutni učenici i učitelji, a ne samo oni koji su sudjelovali u kvizu.

Skupina koja je ponudila najviše točnih odgovora proglašena je pobjedničkom i njeni su članovi nagrađeni skromnim poklonom dok su svi ostali dobili priznanje za sudjelovanje u kvizu.

Svidio mi se način na koji smo obilježili Dane hrvatskog jezika jer je kviz bio zabavan i poučan.

Drago mi je što se kviz ove godine ipak održao unatoč epidemiološkoj situaciji  jer smo time još jednom potvrdili da se Hrvatski voli znanjem.

Marija Vlaić, 8. raz.

FOTO - GALERIJA

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 15. 3. 2022.

DANI HRVATSKOG JEZIKA , 11. - 17. ožujka 2022.

Marija Vlaić, 8. raz.

FOTO - GALERIJA

objavio: Tatjana Ercegović   datum: 15. 3. 2022.