SUSRET "MALI MIHOVIL", 25. RUJNA

Tijekom mjeseca rujna Šibenska se biskupija pripremala za svetkovinu svog nebeskog zaštitnika, svetog Mihovila. U sklopu priprave održan je i susret pod nazivom ''Mali Mihovil'' koji okuplja najmlađe članove Šibenske biskupije i grada Šibenika. Djeca iz nekoliko vrtića grada Šibenika i Biskupije je 25. rujna posjetilo katedralu sv. Jakova, susrela se sa šibenskim  biskupom Tomislavom Rogićem i predstavili po pjesmu ili plesnu točku.

Tijekom ovog susreta proglašeni su i najbolji radovi pristigli na natječaj povodom blagdana svetog Mihovila, a njihovim autorima su uručene nagrade. Naime, Katehetski ured Šibenske biskupije dugi niz godina organizira spomenuti natječaj za polaznike vrtića, osnovnoškolaca i srednjoškolaca kako bi ih potaknuo na pobožnost i na razmišljanje o liku svetog Mihovila. Svoja razmišljanja o Zaštitniku, djeca i mladi pretaču u svoje literarne i likovne radove. Katehetski ured Šibenske biskupije je zaprimio 160 radova na ovu temu, a učenici naše škole su također sudjelovali svojim radovima. Naša učenica Leonarda Lovrić primila je nagradu za svoju pjesmu koja nosi naziv ''Sveti Mihovil''. Čestitke Leonardi, a drugim učenicima neka ova postignuća budu poticaj!

Mirna Franić, vjeroučiteljica

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 10. 10. 2022.

SUSRET "MALI MIHOVIL", 25. RUJNA

Mirna Franić, vjeroučiteljica

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 10. 10. 2022.