MJESEC HRVATSKE KNJIGE, 3. STUDENOG 2022.

Danas se u holu škole održao književno-jezični kviz povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige. Učiteljica Hrvatskog jezika Slavica Stipaničev pripremila je pitanja, a Roza Radić, učenica 7. razreda, vodila je program. Na kvizu je sudjelovalo šest ekipa (ekipa A: Jure Goleš-Karadak, Tudor Ercegović, Roko Grga, Marko Sablić i  Lucia Majstrović, ekipa B: Roko Živković, Josip Nadilo, Magdalena Šoda umjesto Brune Lakatoš i Mauricio Ugarković, ekipa C: Katarina Medić, Luka Radić, Marisela Ugarković, Tiara Pajestka i Nevena Korica, ekipa D: Ivan Mijakić, Lana Kačić Barišić, Sammir Mustafić, Marijela Kovačić Lukić i Marin Golub, ekipa E: Marta Vrdoljak, Matej Karabatić umjesto Filipa Živkovića, Mateo Grgić, Leonarda Lovrić i Kristian Pašalić, ekipa F: Ivano Šimac, Antonio Živković, Adrian Živković, Ante Ivulić i Kiara Tomašević).

Pobjedu je odnijela ekipa A s ukupnih 20 od mogućeg 21 boda, drugoplasirane su ekipe B i D s 18 bodova, trećeplasirana je ekipa C sa 17 bodova, a četvrto mjesto podijelile su ekipe E i F s 14 bodova. Pobjednike očekuje nagrada, a svi sudionici kviza dobit će pohvalnice za sudjelovanje u kvizu. Mjesec hrvatske knjige obilježavamo i sljedećih nekoliko dana kada su na rasporedu učeničke prezentacije njihovih najdražih knjiga, a zatvaramo ga glagoljičnim sajmom i prezentacijom donacije knjiga za školsku knjižnicu. Čestitamo pobjedničkoj grupi i veselimo se ostalim događajima povezanima s obilježavanjem Mjeseca hrvatske knjige.

Novinarska skupina (Katarina Medić i Roza Radić)

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 7. 11. 2022.

MJESEC HRVATSKE KNJIGE, 3. STUDENOG 2022.

Novinarska skupina (Katarina Medić i Roza Radić)

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 7. 11. 2022.