BOŽIĆNA PRIREDBA 23. PROSINCA 2022.

Posljednjeg dana prvoga polugodišta, 23. prosinca u 10 sati naša je škola pripremila Božićnu priredbu. Program priredbe bio je raznolik, od raspjevanog zbora preko igrokaza do plesnih koreografija. Tako je priredbu otvorila učenica 6. razreda Marta Vrdoljak recitacijom pjesme „Dobrodošlica Božiću“.  Učenici trećeg razreda izveli su zanimljivi igrokaz „Na betlehemsku noć“ u kojoj su nas prisjetili na temelje Božića. Uslijedio je nastup vrijedno uvježbanoga školskog zbora s dvjema pjesmama: „Sretna nova“ i „Rock zvončići“. Talentirani polaznici dramske grupe, učenici 6. i 7. razreda izveli su duhoviti igrokaz pa smo saznali zašto ni „Bajke više nisu što su nekad bile“, a učenici prvoga razreda izveli su plesnu koreografiju božićnoga medleyja i tako oduševili sve prisutne. Ove se godine birala najbolja božićna pjesma, konkurencija je bila jaka, no pjesma učenika šestoga razreda, Roka Živkovića, prepoznata je kao najoriginalnija. Roko je pročitao svoju nagrađenu pjesmu „Božićno sjeme“ te je nagrađen prigodnim štivom kao uspomenom na ovaj dan. Svi su učenici bili iznimno angažirani čitavo polugodište kako bi na svojim nastupima zasjali u najboljem svjetlu, a njihov trud i zalaganje koje su unijeli u stvaranje cjelokupnog božićnog programa i atmosfere prepoznali su i roditelji koji su poslije priredbe pozvani na prigodnu zakusku.

Maja Jurica, prof. hrvatskog jezika

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 10. 1. 2023.

BOŽIĆNA PRIREDBA 23. PROSINCA 2022.

Maja Jurica, prof. hrvatskog jezika

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 10. 1. 2023.