PRVI RAZRED NA BAJKAONICI, 25. SIJEČNJA 2023.

Nakon pročitane divne priče Tomislava Barana, Povratak,  o snjegoviću Filipu koji se preselio na Sjeverni pol, 25.01.2023. na satu INA na našoj Bajkaonici prionuli smo na rad te izradili vlastite razredne snjegoviće .

Pri tome smo i sami „izbajkali“ naše „snjegovićaste“ priče. U nastavku donosimo neke od njih:

„ Jedan je snjegović patio od alergije na sunce. Jednog se jutra probudio i shvatio da ne može otvoriti oči. To je bilo zato što je u međuvremenu zatoplilo te se on pretvorio u lokvu vode. Srećom je tu bio njegov prijatelj, drugi snjegović koji je pokupio njegove kapljice i stavio ih u zamrzivač. Tamo su se one pretvorile u komadiće leda. Snjegovićev prijatelj ih je izvadio i od njih ponovo oblikovao pravog snjegovića.“

Viktoria Bolanča

„ Djeca su napravila snjegovića. Od mrkve su mu načinili nos, dugmiće su upotrijebili za oči, a lonac za glavu. Oko njega su poslagali kamenčiće da ga zašite od drugih. Cijeli dan su se igrali s njim. Kad je došlo večer, djeca su uzela snjegovića sa sobom, i pošto je bio mali stavili ga u frižider da se ne otopi do sutra.“

Ela Ivulić

„ Četrnaest snjegovića lutalo je hladnim i dubokim šumama kao bijeli duhovi. Svi su ih se bojali jer nisu imali ni očiju ni nosova. Onda su ono odlučili uzeti kamenčiće kao  očiju i grančice kao nosove. Sad su počeli nalikovati na snjegoviće. Sišli su među ljude i viš ih se nitko nije bojao.“

David Vekić

ionako nismo pravi –

mi smo od papira!“

tekst i stihovi: Višnja Junaković, učiteljica prvog razreda

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 3. 2. 2023.

PRVI RAZRED NA BAJKAONICI, 25. SIJEČNJA 2023.

Viktoria Bolanča

ionako nismo pravi –

mi smo od papira!“

tekst i stihovi: Višnja Junaković, učiteljica prvog razreda

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 3. 2. 2023.