KVIZ ZNANJA POVODOM DANA HRVATSKOG JEZIKA

Veselo je i užurbano bilo u školskoj knjižnici u ponedjeljak ujutro. Toga se jutra, naime, održavao kviz znanja upriličen povodom Dana Hrvatskoga jezika koji se tradicionalno održavaju od 11. do 17. ožujka. Ti su dani iznimno važni za svakog govornika materinjeg jezika jer je 1967. godine potpisana Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskoga jezika kojom se nastojao održati suverenitet i jedinstvo hrvatskoga jezika.

Kviz je obuhvaćao različita znanja: od gramatike i pravopisa preko praktičnih jezičnih uporaba pa sve do znanja iz književnosti i stilskih sredstava. Učenici naše škole pokazali su se iznimnim poznavateljima hrvatske riječi te su sve tri ekipe osvajale po 19, 20 i 22 boda od mogućih 25. Svaka od triju ekipa brojala je po četiri člana čime su bili obuhvaćeni svi razredi predmetne nastave. Najuspješnijim timom pokazao se tim koji su sačinjavali: Marko Sablić (5.r.), Roko Živković (6.r.), Lucia Majstrović (7.r.) i Sara Vidović (8.r.).

Članovi pobjedničkog tima nagrađeni su potpisanim knjigama i slatkim čokoladama, a i ostali sudionici kviza zaslužili su čokolade kao nagradu za pokazano znanje u ovom kvizu znanja.

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 24. 3. 2023.

KVIZ ZNANJA POVODOM DANA HRVATSKOG JEZIKA

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 24. 3. 2023.