USKRŠNJA RADIONICA UČENIČKE ZADRUGE KRTOL

Dana 24. ožujka, u prostorima učeničke zadruge "Krtol", održana je radionica izrade uskršnjih jaja od konca. Prvo smo pripremili raznobojni konac za kukičanje tako što smo ga namotali u mala klupka, a potom smo ta klupka potopili u posudice u koje smo prethodno pomiješali vodu i drvofiks. Napuhali smo mali balon i primivši kraj klupka počeli ga namatati oko balona u svim smjerovima sve dok nismo došli do njegova kraja. Ljepljiva nit je lako prijanjala na zategnutu površinu balona. Na koncu, namotani balon smo ostavili da se suši 48 sati nakon čega ćemo iglicom probušiti balon čemu se naši zadrugari osobito vesele. Končana struktura balona u obliku jajeta, nakon što se ljepilo stvrdnulo, ostat će kruta. Takvo jaje je likovno jako zanimljivo i može se objesiti za granu  ili zalijepiti na vijenac od bršljana ili neke druge biljke od koje se može formirati kružna konstrukcija. Zadrugari su se dobro zabavili, ulijepili prste i podloge na stolovima, ali kao i uvijek, oprali i počistili sve za sobom. S nestrpljenjem iščekujemo formiranje naše uskršnje instalacije idućeg tjedna.

Paola Glavurtić, voditeljica UZ Krtol

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 24. 3. 2023.

USKRŠNJA RADIONICA UČENIČKE ZADRUGE KRTOL

Paola Glavurtić, voditeljica UZ Krtol

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 24. 3. 2023.