DAN ŠKOLE, PREDSTAVA 19. SVIBNJA 2023.

U petak, 19. svibnja 2023. svečanim je programom obilježen dan naše škole. Već u srijedu u školi je bilo prilično živo. Tada se, naime, u 8 sati održalo otvorenje izložbe XII likovno – literarnog natječaja „Povist mista moga“ na koji je pristiglo mnoštvo radova. Potom je uslijedila prezentacija o Vukovaru naših učenika osmih razreda koji su u gradu-heroju boravili sredinom travnja. Prezentaciju su moderirali učenici Jure Majstrović i Marta Obraz. Priredba u petak protekla je u veselom, opuštenom i svečanom tonu. Recitacijom pjesme „Leute moj“ Tome Bebića Filip Živković otvorio je ovogodišnji program. Tom se točkom naš učenik predstavio na ovogodišnjem LiDraNu. Školski zbor je pokazao svu raskoš svojih glasova pjesmama koje su vrijedno uvježbavali čitavo polugodište, a prikazane su i dvije koreografije: prvaši su otplesali ples Meksički šešir, a i trećaši su bili iznimno živahni sa svojom koreografijom. U posjet su nam bili stigli i „Mali čuvari baštine“ iz susjedne škole, OŠ Primošten, koja je pod mentorstvom prof. Jadranke Bašić izvela plesnu točku i tako dodatno uveličavala i oplemenila program. Uslijedio je igrokaz dramske skupine koja se našla „U potrazi za znanjem“.  Nagrađeni su i dobitnici likovno-literanog natječaja, a prvonagrađena učenica Ela Vakante iz OŠ Mertojak pročitala je svoj rad na oduševljenje okupljenih. Također, ravnateljica Dijana Goleš podijelila je zahvalnice, nagrade i priznanja te tako ukazala čast nekadašnjim zaposlenicima, aktualnim suradnicima donatorima i sponzorima.

Maja Jurica, učiteljica hrvatskog jezika

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 23. 5. 2023.

DAN ŠKOLE, PREDSTAVA 19. SVIBNJA 2023.

Maja Jurica, učiteljica hrvatskog jezika

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 23. 5. 2023.