TERENSKA NASTAVA U LICI

Dana 30. 04. učenici 5, 6, 7. A i 7. B razreda uputili su se na terensku nastavu u Liku,

Klikni  me! smiley

u pratnji svojih razrednika Maje Janković, Tea Matijaša, Blage Miliše i Paole Glavurtić te profesorice biologije i kemije Jasne Tomić i profesorice povijesti i geografije Nade Balov. Prvo mjesto zaustavljanja bio je lijepi i pitomi gradić Otočac gdje smo obišli crkvu Sv. Trojstva i čuli zanimljive priče o daljoj i bližoj povijesti grada. Potom smo, u pratnji gospođe iz Turističke zajednice, otišli u siranu „Runolist“ gdje smo naučili ponešto o proizvodnji sira, ali i kušali čuvene sireve toga kraja. Iz sirane smo se uputili u obilazak sela oko Otočca. Ostali smo zadivljeni prekrasnim krajolikom, osobito rijekom Gackom koja je poznata ribička destinacija zbog obilja pastrve, Majerovim vrilom, mlinicama na rijeci, kao i očaravajućim zvucima gotovo nedirnute prirode u kojoj se turizam tek počinje razvijati. Nakon Otočca uputili smo se na ručak u restoran Maki u Gospiću. Iz Gospića krenuli smo put Velikog Žitnika gdje smo posjetili kuću dr. Ante Starčevića. Ljubazni domaćini su nas dočekali u ličkoj narodnoj nošnji, proveli kroz dom u kojem je djetinjstvo proveo otac domovine i upoznali nas sa njegovim životnim putem. Nakon Velikog Žitnika uputili smo se autoputem kući, prema Rogoznici, gdje smo stigli oko 20. 45. minuta.

Paola Glavurtić

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 2. 5. 2012.

TERENSKA NASTAVA U LICI

Klikni  me! smiley

Paola Glavurtić

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 2. 5. 2012.