Škola u prirodi Dvorac Stara Sušica

Krenuli smo  u ponedjeljak 16. travnja u osam sati ujutro i do petka 20. travnja navečer nismo se prestali zabavljati, učiti i družiti.

Klikni me! smiley

Prvo zaustavljanje je bilo u Kninu, a zatim na izvoru rijeke Krke kod slapa Krčić. Zatim smo putovali do Kutareva i utočišta malih i velikih medvjeda. Kiša nas je požurila da odmah produžimo za Staru Sušicu. To je maleno mjesto u Gorskom kotaru, uz karolinsku cestu u blizini Ravne Gore i Delnica.

Narednih dana, sve do petka kroz prijepodne smo učili u prirodi o i prirodi, gospodarstvu i prošlosti Gorskog kraja, a poslijepodne smo pisali domaću zadaću,šetali šumom,igrali se na igralištu i  parku u krugu dvorca. Nakon večere smo u organizaciji animatorice Nine plesali u discu, imali talent show, lude frizure, pidžama party. ..

Tako smo u utorak u Delnicama hranili jelene i među njima pravog bijelog jelena. Vidjeli smo Lokvarsko jezero i Muzej žaba. U srijedu smo bili u špilji Vrelo u blizini Fužina gdje se na kraju špilje nalazi vrelo, izvor kao iz bajke. Preko puta špilje je umjetno jezero Bajer. U četvrtak smo hodali poučnom stazom Leska u N. P. Risnjak,slušali puno zanimljivih priča o stanovnicima Risnjaka i hranili divlje patke našim marendama u bari ispred N. Parka. U petak smo  prošli pored Skrada,a u parku Zeleni vir naišli smo na pravog, velikog  daždevnjaka. Tu smo ušli u hidroelektranu i vidjeli strojeve koji proizvode struju. Šuma, staze,izvori,vodopadi,špilja...sve je bilo  prekrasno.

Osvježili smo se medvjeđim lukom koji smo brali po putu i jeli u Zelenom viru,zasladili smo se čokoladnom tortom za Barbarin rođendan i uživali u hrani koju su samo za nas spremale tete u Dvorcu.

Vidjeli smo, naučili i doživjeli  još puno toga,a  bilo je trenutaka kada su nam nedostajale naše obitelji.

Vratili smo se sretni i ponosni na našu avanturu i uspjeh koji smo postigli ovako dugim izbivanjem iz naše lijepe Rogoznice!

Antonela Županović, Ema Vukorepa, Anđela Pandža i Barbara Paleka

objavio: ELVIRA VUKOREPA   datum: 20. 4. 2012.

Škola u prirodi Dvorac Stara Sušica

Klikni me! smiley

Antonela Županović, Ema Vukorepa, Anđela Pandža i Barbara Paleka

objavio: ELVIRA VUKOREPA   datum: 20. 4. 2012.