Terenska nastava u Trogiru

Dana 24. 9. učenici  2. i 4. razreda s njihovim učiteljicama otišli su na terensku nastavu u Trogir. Polazak je bio u 8 sati ispred škole.

U Trogiru  ih je dočekao vodič koji ih je uputio u obilazak stare gradske jezgre . Prvo su vidjeli gradsku ložu i crkvu sv. Sebastijana. Razgledali su i katedralu sv. Ivana, Radovanov portal. Vidjeli su i krstionicu, pomalo sličnu krstionici u katedrali sv. Jakova u Šibeniku. Bila je jako velika gužva sa jako puno turista iz stranih zemalja. Uputili su se  prema crkvi sv. Barbare koja je izgrađena prije Krista. Izašli su kroz sjeverna gradska vrata na rivu i vidjeli tvrđavu Kamerlengo, te ulicu koja razdvaja bogate od siromašnih. Zatim su išli u brodogradilište Trogir znano kao „škver“. Tamo su ih čekali ogromni novi brodovi i brodovi koji su na popravku.

U  škveru radi od prilike 1500 ljudi i upoznali se s nekima od njih.

Na povratku su bili umorni, ali su hrabro koračali kroz ulice Trogira, došli do autobusne stanice pa natrag svojim kućama.

Novinarska grupa četvrtog razreda

objavio: MAJA Pezelj Ercegović   datum: 1. 10. 2012.

Terenska nastava u Trogiru

U  škveru radi od prilike 1500 ljudi i upoznali se s nekima od njih.

Novinarska grupa četvrtog razreda

objavio: MAJA Pezelj Ercegović   datum: 1. 10. 2012.