Ovaj mjesec: 2080

VELIKI I MALI ČUVARI BAŠTINE - 29. rujna 2017.

VELIKI I MALI ČUVARI BAŠTINE NA TERENU

Učenici drugog i šestog razreda u pratnji svojih razrednika Jasne Dodić – Matošin i Nade Balov, u petak 29. rujna 2017. posjetili su rt Ploča i crkvu Svetog Ivana Trogirskog.
Učenici šestog razreda bili su ponosni i zadovoljni jer sad s pravom mogu reći da je njihov projekt završen. Na projektu su radili dok su bili u četvrtom razredu sa svojom učiteljicom Jasnom Dodić – Matošin. Projekt se zvao Moja Općina Rogoznica – čuvari baštine. Cilj projekta je bio obići sve kulturno povijesne spomenike u Općini i istražiti osnovne podatke o njima. Ali kada su bili na rtu Ploča uočili su problem. Put do crkve Svetog Ivana Trogirskog je bio neuređen, te crkva koja datira iz 14. stoljeća nije bila obilježena.
Na poziv učiteljice u školi ih je posjetio konzervator gospodin Miroslav  Škogor iz Konzervatorskog odjela Šibenik. Od njega su doznali da se crkva nalazi u registru kulturnih dobara Republike Hrvatske, te da je cijelo područje rta Ploča arheološko područje.
U sklopu Građanskog odgoja učenici su u školu pozvali načelnicu Općine Rogoznica gospođu Jakelić i direktora TZ Rogoznica gospodina Mladinića i upoznali ih sa svoji zahtjevima - da se put do crkve uredi, te da se crkva Svetog Ivana Trogirskog obilježi kao kulturno dobro. Oboje su podržali zahtjeve, a načelnica Općine je obećala pomoć u ostvarenju zahtjeva.
Drago nam je da je to ostvareno i da je naša građanska inicijativa urodila plodom. Na našu veliku radost put je uređen, a crkva Svetog Ivana Trogirskog obilježena kao kulturno dobro Republike Hrvatske.
                                                                               učiteljica Jasna Dodić - Matošin

FOTO - GALERIJA

objavio: Nikolina Jovanović   datum: 2. 10. 2017.

VELIKI I MALI ČUVARI BAŠTINE - 29. rujna 2017.

VELIKI I MALI ČUVARI BAŠTINE NA TERENU

učiteljica Jasna Dodić - Matošin

FOTO - GALERIJA

objavio: Nikolina Jovanović   datum: 2. 10. 2017.