Ovaj mjesec: 2083

X.SMOTRA TURISTIČKE KULTURE - HVAR 2017.

Peteročlana ekipa iz drugog razreda naše škole pozvana je na Državnu smotru turističke kulture koja se održala u gradu Hvaru na otoku Hvaru od 13. do 15. listopada 2017. Učenici Marin Golub, Leonarda Lovrić, Katarina Medić, Roza Radić i Lucia Majstrović, uz vodstvo svoje učiteljice i mentorice Jasne Dodić- Matošin prezentirali su svoj projekt " Od zrna do galetina (s okusom lavande)" i osvojili simpatije svih učesnika i prosudbenog povjerenstva. Smotra nije natjecateljskog tipa, ali svi su nam čestitali na zanimljivom i izvrsno prezentiranom projektu . S nam na smotri je bili prof. Maja Janković koja je s učenicima viših razreda našu kuharicu Slastice od lavande prevela na engleski jezik, tako da se i naši turisti mogu upoznati s delicijama od lavande. Smješteni smo bili u predivnom hotelu Amfora u gradu Hvaru. Hvala organizatorima na pozivu, a mamama na ispečenim galetinima i brizi koju su nam posvetili dok smo bili na Hvaru.
Bila nam je čast predstavljati našu školu, a posebno nam je drago što smo upoznali puno djece i učitelja iz cijele Hrvatske.
A evo i naših dojmova sa smotre.
ROZA RADIĆ: Meni se jako svidjelo kada smo prezentirali naš projekt i uopće me nije bilo strah. Svidjela mi se vožnja katamaranom i zajednička igra u parkiću. Uglavnom sve mi se svidjelo.
KATARINA MEDIĆ: Svidjelo mi se kada smo pričali o galetinama u našim travešicama i kada smo na našem štandu prodavali kekse turistima. Prikupljeni novac štedimo za naše terenske nastave. Bilo mi je lijepo dok smo šetali Hvarom, a teta nam pričala sve o gradu.
MARIN GOLUB: Meni se jako svidio hotel gdje smo spavali i kada sam sjedio na topu u hvarskoj tvrđavi.
LEONARDA LOVRIĆ: Svidjela mi se hvarska čipka koju smo vidjeli u muzeju. Teta nam je pokazala iglu i konac s kojom se radi čipka. Konac je izvukla s kaktusa.

FOTO - GALERIJA

objavio: Nikolina Jovanović   datum: 19. 10. 2017.

X.SMOTRA TURISTIČKE KULTURE - HVAR 2017.

A evo i naših dojmova sa smotre.

FOTO - GALERIJA

objavio: Nikolina Jovanović   datum: 19. 10. 2017.