Ovaj mjesec: 2080

OTAC BISKUP POSJETIO OŠ ROGOZNICA

Cijelo jutro smo bili uzbuđeni jer je u našu školu trebao doći nama drag gost otac biskup.

Priredili smo mu skromnu  svečanost. Naši mandolinisti Antonijo, Marko , Tomislav i član klape „Kopara“-Boris Abaza svirali su na početku „Da te mogu pismon zvati“, a zatim našu pjesmu „Rogoznice moja mila“. Voditeljica je bila Marija Kovačić.

Nastupili su učenici nižih razreda sa svojim pozdravnim recitacijama i to: Darijo , Simona, Leo i Nikolina koja je ujedno predala buket cvijeća iz našeg školskog vrta.

Ništa ne bi bilo tako dobro da nije bilo našeg zbora pod ravnanjem prof. Ive Žepine koji je s učenicima naučio vrlo zahtjevnu pjesmu, a čiji je tekst napisao sam biskup.

Pjesma se zove „Na tvoju riječ kapetane“.

Biskupu je ravnateljica Diana Goleš uručila skromni poklon naše zadruge „Krtol“ što je posebno obradovalo oca biskupa jer se radilo o proizvodima učenika. Biskup  se na kraju obratio djeci i svim prisutnima i zahvalio se učenicima koji su naučili pjevati njegovu pjesmu. Na kraju susreta biskup je učenicima i djelatnicima podijelio uspomene na sv. Mihovila.

Kad su učenici otišli svojim kućama još neko vrijeme biskup je u zbornici škole proveo sa svim zaposlenicima u ugodnom razgovoru. Učiteljima je odao počast za posao koji rade i da svi zaposlenici od čistačice do ravnatelja moraju biti u cilju odgoja naše djece.

Bilo nam je žao što je zbog protokola morao brzo otići, ali dao nam je jasnu poruku

kao i u svojoj pjesmi da treba veslati na široko i duboko, a ne zaglibiti u nekom plićaku.

objavio: DIANA GOLEŠ   datum: 26. 2. 2010.

OTAC BISKUP POSJETIO OŠ ROGOZNICA

Pjesma se zove „Na tvoju riječ kapetane“.

objavio: DIANA GOLEŠ   datum: 26. 2. 2010.