Ovaj mjesec: 2081

INTERVJU SA KNJIŽEVNIKOM JADRANKOM BITENCOM

16.02.2010. našu školu je posjetio književnik Jadranko Bitenc. Pričao nam je o svome životu i karijeri pisca, a mi smo ponešto izdvojili za vas.

Koji je bio vaš dječački san?

Prvo sam htio postati liječnik, pa vojni pilot i filmski redatelj, a na kraju sam završio kao pisac.

Tko vam je uzor?

Ima jedan autor koji se zove Albert Camus, kojega će te upoznati u lektiri za srednju školu. Volim njegova djela jer te nakon svake rečenice tjeraju da zastaneš i malo razmisliš o pročitanome, ali piše stvarno jednostavno.

Jeste li slični svojim likovima?

Da, naravno. Moram biti zao i dobar. Na kraju se svi prepoznamo u tome.

Koliko vam je trebalo da napišete ovaj roman?

Nije mi trebalo dugo, jer je bila rasprodaja djetinjstva, ali ne pišem svaki dan jer moram biti radostan i veseo.

Glavnom liku, Adi, otac je alkoholičar, a majka psihički nestabilna. Ima li današnjica utjecaja na to?

Ima, jer su mnoge današnje obitelji problematične, a na kraju i ja potječem iz jedne takve nesretne obitelji.

Koji vam je hobi?

Pa moj hobi je život, pisanje, putovanja i sport.

Kada namjeravate prestati pisati?

Pa namjeravam prestati pisati kada mi ponestane inspiracije, jer me nitko nije ni natjerao da pišem, pa me nitko ne može ni zaustaviti.

Mi vam zahvaljujemo što ste izdvojili par minuta za nas i želimo vam dugu i uspješnu karijeru.

Ja se zahvaljujem vama i ako postanete prave novinarke, želim vam uspješnu karijeru.

objavio: DIANA GOLEŠ   datum: 1. 3. 2010.

INTERVJU SA KNJIŽEVNIKOM JADRANKOM BITENCOM

Koji je bio vaš dječački san?

Tko vam je uzor?

Jeste li slični svojim likovima?

Da, naravno. Moram biti zao i dobar. Na kraju se svi prepoznamo u tome.

Koliko vam je trebalo da napišete ovaj roman?

Koji vam je hobi?

Pa moj hobi je život, pisanje, putovanja i sport.

Kada namjeravate prestati pisati?

objavio: DIANA GOLEŠ   datum: 1. 3. 2010.